Минуле та сьогодення Херсонського лялькового театру

Херсонський ляльковий театр, чи не найулюбленіше місце дітей та дорослих? Діти люблять відвідувати його, бо дуже цікаво дивитися на доскональну гру, а дорослі можуть на кілька годин потрапити в дитинство. Про те, як започаткували театр в нашому місті, та його розвиток читайте далі у статті на kherson.in.ua.

Історія започаткування

Відкриття обласного лялькового театру відбулося у 1971 році. Тоді першим, хто очолив заклад був А. Шкарупа. Спочатку театр не мав власного приміщення, міська влада виділила лише невелику кімнату у будинку адміністрації парку ім. Леніна, проте пізніше все змінилося. 

В перший день роботи закладу, кімната була переповнена малюками, всі бажали переглянути виставу «Гулівер в країні ліліпутів». Цю виставу представляли актори професійного рівня запрошені з різних країн. 

Спочатку в новоствореному театрі не було своєї трупи, показувати вистави запрошували гастролерів. Пізніше, коли до театру прийшов працювати режисер Степан Івахін, сформувалася власна трупа в яку входили випускники культпросвітнього училища та талановита молодь з вулиці. З плином часу, колектив почали поповнювати фахівці, випускники театральних училищ, інститутів.

Першими режисерами закладу стали Наталія Бучма та Тадеуш Варжало, вони принесли до театру дух творчості, вимоги до рівня майстерності.

Активний розвиток театру

У 1973 році відбулася унікальна та дуже цікава постановка «Маленька фея», про неї навіть писали у місцевих газетах. В повідомленнях йшла мова про те, що вистава видалася досить гарною, повчальною для дітей.

Весною у 1977 році театр розпочав свої гастролі поза межами України. Перші гастролі відбулися у місті Грізному, там дітлахи побачили виставу «Олов’яний солдатик». Далі більше, гастролі в Угорщині, Румунії. 

Завдяки вдалим виступам в різних країнах світу, у 1986 році обласне управління культури прийняло важливе рішення, створити на базі клубу ім. Шумського стаціонарне приміщення театру ляльок. Вже в листопаді 1986 року були відкриті двері нового театру ляльок для дітей, який очолив І. Романів.

У 1988 році в житті закладу відбуваються зміни. До театру приходить молодий режисер Борис Чуприна, який згодом стає головним режисером. Він ввів в театр драматургію, використав різні компоненти сценічного мистецтва. Завдяки цьому у 1989 році театр здійснює обмінні гастролі з театром ляльок м. Шумен (Болгарія). У цьому ж році бере участь у Міжнародному фестивалі «Золотий дельфін» м. Верна.

У 1992 році спільно з театрами порідненого міста Шумен за Залаегерсег започаткували перший фестиваль лялькових театрів під назвою «Кришталеві вітрила». Фестиваль був проведений в нашому місті, в ньому брали участь 10 театрів. Для професіоналів це стало справжньою школою, а для малечі – несподіваним святом.

У 1995 році Херсонському театру ляльок виповнилося 25 років. Свій ювілей театр зустрів з розмахом, у колі старих та нових друзів.  Саме тоді відбулося доленосне знайомство з англійською компанією Trestle Theatre Company, розпочалася плідна співпраця. 

У 1996 році Херсонський театр був запрошений до Великої Британії. Вистава «Русалонька» англійською мовою, яку показала херсонська трупа, здобула багато позитивних відгуків від критиків, маленьких глядачів.  З цього часу театр починає ще більше гастролювати по українських містах та країнах Європи.

Сучасний ляльковий театр

Сучасний Херсонський театр ляльок – це місце, де діти можуть відпочити, розібратися в собі, зрозуміти життя. В стінах закладу «живе» унікальна атмосфера, яка лікує, допомагає побачити головне, відчути всім серцем і зробити правильний вибір.

Трупа театру продовжує дивувати, надихати та дарувати купу позитивних емоцій дітям та дорослим. 

Comments

.,.,.,.