Різні місця Херсонщини дуже часто перетворювалися на гарні знімальні майданчики. Найчастіше зніманням фільмів займалися заїжджі кінороби, причому кожен з них віддавав перевагу Херсонщині. Про те, як Херсонщина потрапила в кадри кінокамер читайте далі в статті на kherson.in.ua.
Перший фільм на Херсонщині

Вперше наше місто «засвітилося» на всесоюзному екрані у 1939 році. Цю інформацію повідомляє сайт http://mycity.kherson.ua. В газеті «Більшовицьке плем’я» писали, що знімальна група української студії приїхала до Херсона та розпочала роботу над документальним фільмом, присвяченим 80-річчю народного поета та художника Коста Хетагурова.
Фільм так і назвали «Коста Хетагурів», він складався з двох частин. Першу створили на документах про життя та громадську діяльність поета у Херсоні. У другій розповідали про те, як у нашому місті вшановують пам’ять поета. Стрічку створив режисер О. Казовський. Її оригінал збережений в архіві кіномистецтв.
Активний розвиток знімання кіно на Херсонщині

У 1958 році всі кінотеатри країни демонстрували цікавий пригодницький фільм «Олеко Дундич». В кінокартині розповідається про першу кінну армію, в якій боровся Олеко. Перш ніж розпочинати знімання фільму, команда режисерів та сценаристів оглянула понад 20 міст. Режисер обрав Херсонщину.
Вже у квітні 1957 року знімальна група приїхала до Херсона. Основна частина знімання проходила в старій частині міста. Привізна площа була заставлена декораціями. Будівлю денікінської контррозвідки кінороби «перенесли» у стару будівлю на вулиці Дзержинського. До масовки були залучені актори місцевого театру, містяни. У масштабі СРСР прокат цієї стрічки отримав один з найбільших касових зборів.
Екран 1960 років характерний безліччю історичних та знакових фільмів. Одна із таких стрічок була казка «Чарівна лампа Алладіна». Її зняли в кіностудії ім. М. Горького. «Казковий Багдад» знімали на мисі Херсонес. На березі моря побудували справжнє місто. Потім проводили павільйонні знімання на Ялтинській кіностудії. Піски пустелі розшукали в Херсонській області, неподалік Нової Каховки.
Влітку у 1969 році режисер Олег Ленціус розпочав підготовку до знімання стрічки «Де 042?». Сюжет був «гострий», несподіваний. Картина розповідала про страшні епізоди відступу радянських військ у 1941 році. У фільмі показують про Дніпровську флотилію, бортовий номер якої «042». Головною локацією стала річка Дніпро та її рукава. У стрічці можна побачити будівлю обласного краєзнавчого музею та набережну Дніпра.
У 1974 році режисер Борис Світлов також зупинив свій вибір на Херсонщині для фільмування стрічки «Стоянка три години». У фільмі розглянули проблему «важких» підлітків. За сюжетом Херсон був містом на Волзі.
Для екранізації детективу «П’ять хвилин страху» Ладинін також обрав Херсонщину. В основному знімальна група працювала на кількох вулицях нашого міста.
У колишньому СРСР було багато кінофабрик, особливою популярністю та повагою серед людей користувалася Українська студія хронікально-документальних фільмів. Вона зняла та випустила в прокат 2 фільми присвячені Херсонщині.
Перший був відзнятий на честь 200-річчя міста, мав назву «Херсонська блакитна далечінь». У фільмі розповідається про те, як будували місто, показують його мальовничі місця. Друга кінострічка «Такі далекі, близькі дні» присвячена подіям Другої світової війни, вона дуже гарно представляє місто.
Розповідаючи про Херсон, як про героя кіноекрана, варто згадати про навчальне вітрильне судно «Товариш». В його кормі красувався литий надпис «Херсон». Цей вітрильник знімали режисери понад 30 різних фільмів.