Ім’я Юрія Керпатенко відоме не тільки в Херсоні, але й далеко за його межами. Керпатенко був головним диригентом Херсонського музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша. Чоловік зробив великий вклад в культурний розвиток Херсонщини. Про його життя та діяльність читайте далі в статті kherson.in.ua.
«У музиці» з дитинства

Народився Юрій у Херсоні 9 вересня 1976 року. Музикою почав займатися з 7 років. У 1991 вступив до Херсонського музичного училища. Його першим викладачем був В. Мельниченко. Під час навчання в музичному закладі він неодноразово виборював першість серед інших учнів шкіл на обласних конкурсах.
У 1995 році Керпатенко закінчив училище. Почав писати низку творів для баяна, фортепіано, народного та камерного оркестрів. У цьому ж році Юрій став лауреатом II премії республіканського конкурсу народних інструментів, який проходив у Херсоні.
У 2000 році чоловік закінчив клас баяна в Київській музичній академії ім. Чайковського. Здобувши професію баяніста, Юрій розпочав свою трудову діяльність у Херсонській обласній філармонії.
У 2004 році він закінчив кафедру оперно-симфонічного диригування та став у Херсонській обласній філармонії головним диригентом камерного оркестру «Гілея». Його колектив брав участь у різних фестивалях присвячених камерній та симфонічній музиці.
Юрій мав великі амбіції, зайнявши посаду головного диригента, він почав влаштовувати різні конкурси, перепідготовки. Він прагнув набрати до свого оркестру найкращих фахівців, влаштовував ретельні відбори.
Керпатенко був активним ініціатором створення різних театралізованих оркестрових програм: «Чарівна музика оркестру», «У полоні музики» та багато інших. На чолі з Керпатенком херсонські музиканти грали класичні композиції, оперу, сучасні та старовинні романси, джаз.
Сам Юрій дуже гарно грав на акордеоні. Свої композиції він виконував у народній традиції, заохочуючи українців стверджувати свою ідентичність, орієнтуючись на Європу. Крім диригування чоловік приймав замовлення на оркестрування, не лише для українських, але й для закордонних музичних колективів.
Трагедія через любов до Батьківщини

У 2014 році диригент Керпатенко був змушений звільнитися з музично-драматичного театру через прикру подію. Директор театру в якому працював Юрій, наполіг на тому, щоб під час дводенної жалоби за загиблими на Майдані провести концерт під назвою «Диско, ретро, джаз». Керпатенка це дуже обурило, він категорично відмовився диригувати. Ця подія створила йому репутацію незручної, але водночас принципової людини.
22 лютого 2022 року Росія вдерлася до України. З березня 2022 року Херсон окупували російські війська. Після цього музикування ансамблю припинилося. 1 жовтня на день музики окупанти попросили Керпатенка провести концерт в Херсоні. Він повинен був як завжди диригувати своїм камерним ансамблем «Гілея». Диригент дав категоричну відмову ворогу.
Цей концерт окупанти хотіли влаштувати для того, щоб популяризувати брехню про «мирне» життя в Херсоні. Для Юрія така б співпраця була підступним явищем. При цьому чоловік вільно на сторінці в соціальній мережі писав свою негативну позицію щодо окупації рідного міста та війни. В цілях своєї ж безпеки він не покидав Херсон, залишався в ньому до останнього.
Потерпівши відмову диригента у середині вересня 2022 року російські спецслужби завітали до Юрія у квартиру, щоб поговорити з ним віч-на-віч. Коли він вкотре їм відмовив, ті сказали, що повернуться. Через кілька днів після цієї події, група російських військових вдерлася до квартири диригента Керпатенка, тільки вже з кулеметом в руках, вистреливши у вхідні двері, Юрія розстріляли.
Офіційне повідомлення про смерть диригента з’явилося 13 жовтня 2022 року.