Михайло Баєв — музикант з села відомий на всю Україну

Легендарний баяніст, гармоніст, композитор, заслужений працівник культури України, лауреат міжнародних конкурсів Михайло Баєв зробив великий внесок у культурний розвиток Херсонщини. Про творчий шлях легендарного музиканта Михайла Баєва, читайте далі у статті на kherson.in.ua.

Доленосний переїзд

У звичайному херсонському селі, яке розташоване на кручах Дніпро-Бузького лиману, Михайло організував 6 професійних народних колективі, які звучали на всю Україну, писав музику та аранжування до понад 100 пісень, які користуються великою популярністю за межами України. 

Довгий час чоловік був директором сільської музичної школи. Всі учні, яких навчав Михайло, стали видатними музикантами, композиторами, лауреатами та переможцями всеукраїнських, міжнародних конкурсів. 

Невелике село Станіслав розташоване на кручах Дніпро-Бузького лиману. Тут неймовірні краєвиди, які здавна привертали увагу художників, музикантів. У 1980 році в цей край приїхав Михайло. Його запросив на посаду музичного керівника ансамблю «Дніпряна» директор Херсонської обласної філармонії. 

Та працював Баєв у філармонії недовго. Якось він познайомився і потоваришував з директором радгоспу «Лиманський» Леонідом Смутченком. Той умовив його переїхати до гарного багатого села Станіслав, бо бачив в ньому єдиного правонаступника, який би зміг очолити заклад в майбутньому.  Крім цього, Леонід пообіцяв Михайлу якщо він переїде, побудувати великий котедж.

Музична діяльність в Станіславі

У 1981 році Баєв очолив посаду директора місцевого Будинку культури. Разом зі своєю дружиною, яка дуже гарно співає Ніною, стали працювати. Згодом село зазвучало симфонією багатоголосного співу, професійною та незалежно грою різноманітних музичних інструментів.

Леонід Смутченко був переконаний, що завдяки духовному розвитку можна творити справжні дива. Тому він забезпечив гарні умови для розвитку культури не тільки села, але й всього Херсона.

Завдяки підтримці голови радгоспу, дружини, за роки роботи Баєв зміг створити 20 колективів художньої самодіяльності. Паралельно він їздив з виступами по всьому колишньому СРСР, віртуозно виконував класичні та народні твори в європейських країнах. Понад 7 років поспіль був головою журі регіонального і 2 рази – Всеукраїнського музичного фестивалю «Грай, гармонь».

Крім цього, Михайло відпрацював понад 4000 концентрів у професійному мистецтві й понад 2000 у самодіяльному. За його керівництва було створено понад 100 аранжувань для хору.

У 1984 році Михайло став директором Станіславської музичної школи. За його участі започаткували щорічний фестиваль «Станіславські зорі», на якому показували свою майстерність співу виконавці з усього Білозерського району. Баєв працював позаштатним адміністратором Херсонської обласної філармонії. Майже всі зірки радянської естради побували з концертами в Станіславові.

Висока посада та розкіш для села

Яскраві зі справжнього кришталю люстри, гарні костюми для музичних колективів, сучасна освітлювальна апаратура та багато іншого, все це було в клубі за сприяння Баєва. Завдяки йому сільський клуб став майже палацом.

Активно розвивалася музична школа, у всіх класах були оновлені меблі, встановили магнітофони, суттєво поповнили фонд музичних інструментів. Спершу тут навчалося 100 учнів, а пізніше кількість зросла до 200 осіб.

Станіславська музична школа, яку очолював Баєв, завоювала високий авторитет в Україні, завдяки участі в фестивалях, конкурсах для дітей. За гарної підготовки кожен випускник легко вступав до найкращих українських навчальних закладів. Багато учнів Михайла стали лауреатами обласних та всеукраїнських конкурсів. 

Comments

.,.,.,.