“Там ми знаходимо місто народу чоловіків кіммерійських, вічно покрите туманом і хмарами…” Так уявляв землі Північного Причорномор’я та деяких регіонів, розташованих на схід, легендарний художник слова Стародавньої Еллади Гомер. Але не міг ні, ні інші стародавні греки уявити, що область, яку називали Кіммерією, тисячоліття буде приймати свято. А свято створять “мужі”, втім, не тільки вони, яким підвладний рух переміщення предметів на вертикальній поверхні – екрані. Більше на kherson.in.ua.
Кіммерія нового формату
Не тільки греки, але кіммерійці були б цьому здивовані, що вперше побачили на початку третього тисячоліття жителі Херсонщини. Тут у 2006 році пройшов перший Фестиваль аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ”. У самій назві закладено наступність тих колективів, які будь-коли населяли, освоювали та досліджували ці землі: греків (кіно – від слова κινημα -“рух”) та назви області “Кімерія”.
“КІНОКІМЕРІЯ” є фестивалем-конкурсом кіно- та відеофільмів, знятих любителями даного мистецтва. Заявки на участь у святі кіно подають представники різних країн.
Створюючи фестиваль, його автори мали на меті відродження аматорського кіно в нашій державі, а також налагодження культурних відносин з кіноаматорами. Насамперед це стосується українців, які проживають в інших країнах.
Також ставилося завдання об’єднання творчої молоді навколо кіномистецтва як засобу реалізації з допомогою творчості своєї життєвої позиції.
Як уже було сказано, вперше херсонський фестиваль зібрав своїх учасників у 2006 році. Того року до гостинного Херсону приїхало сорок учасників, які представили на розгляд журі шість десятків робіт. Треба сказати, що для прем’єри заходу такого формату показник виявився гідним. таких конкурсних робіт.
Херсонський кінофест швидко набрав популярності та став престижним заходом. Так, з 2007 по 2008 роки його статус змінився від Всеукраїнського до Міжнародного, а 2009-го фестиваль аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ» отримав почесне право представляти Україну в Міжнародному союзі кіно (скорочено – UNICA).
Довідка. Міжнародний союз кіно – підрозділ ЮНЕСКО, метою якого є популяризація у всьому світі кінематографа та його авторів. Є офіційним партнером багатьох кінофестивалів. У рамках співпраці з UNICA “КІНОКІМЕРІЯ” має ексклюзивне право формування спеціальної програми найкращих аматорських фільмів від України для подальшої участі у Міжнародному фестивалі аматорського кіно, який проводить UNICA.
Фестиваль на будь-який смак

Кінофестиваль, як будь-який солідний проєкт, має свій сайт. Саме там слід реєструватися для участі у фестивалі. Для цього треба на конкурсну програму треба надати фільми будь-якого жанру та виду, за винятком кліпів та роликів рекламної спрямованості. Автори повинні дотримуватися суворої умови: тривалість фільмів не може перевищувати чверті години. Однак у виняткових випадках журі розглядає фільми, що тривають 20 хвилин. Важливим моментом для надання фільмів на конкурс є те, що організатори не претендують на те, щоб це була прем’єра стрічки.
Творцем кінофестивалю під девізом “Заради життя на Землі!” стала громадська організація “Фестиваль КІНОКІМЕРІЯ”, а директором – її голова Євген Іванович Максимов, член Національної спілки кінематографістів України.
За роки проведення херсонського свята кіно його конкурсну програму прикрасила участь представників як України, так і Ізраїлю, Франції та інших країн. З метою підтримки талановитої молоді творці фестивалю, яких підтримали керівники культури Херсона, було започатковано спеціальний кінофестиваль для юних кінематографістів.