У 1941 році було ухвалено рішення про створення фільму про мужність радянських військових моряків. А режисеру Володимиру Брауну було довірено реалізацію проєкту під назвою “Морський яструб”.
Зйомки фільму розпочалися на Одеській кіностудії незадовго до нападу на СРСР нацистської Німеччини. У зв’язку з початком війни багато акторів виявили бажання вирушити на фронт. Серед добровольців був актор Іван Переверзєв, який зіграв у фільмі головну роль командира військового корабля, на який переобладнали торгове судно “Вятка”. Це була перша для актора “морська” роль, до того ж головна.
Командування Чорноморського флоту прийняло рішення не закликати акторів, оскільки припиняти зйомки не можна було ніяк, адже кіно сприймалося як ідеологічна зброя. Часто робота над фільмом супроводжувалася авіанальотами ворога. Знімальна група фільму “Морського яструба” залишала Одесу разом з останніми захисниками міста. Створення фільму завершувалося вже у Новоросійську, Махачкалі, Ташкенті. Його прем’єра відбулася вже у січні 1942 року. Більше на kherson.in.ua.
Втілення дитячої мрії
Для Івана Переверзєва роль капітан-лейтенанта Найдьонова у фільмі про мужніх моряків стала першою у списку його ролей, пов’язаних з морем. Така подія у долі актора стала своєрідним відображенням його дитячої мрії. Він, уродженець Орловської губернії, у дитинстві мріяв вступити до морехідного училища. Але склалося все по-іншому. Його батьки відправили хлопця до Москви, де була можливість здобути робочу спеціальність. Там майбутній актор опанував спеціальність слюсаря-наладчика та пішов працювати на завод “Шарикопідшипник”.
Якось, прийнявши пропозицію товариша, Іван опинився на серії лекцій з акторської майстерності. А потім він подав документи до училища при Театрі Революції (був такий у столиці СРСР).
Зумівши справити враження на приймальну комісію, він став студентом. А товариш, на жаль, не вчинив.
Іван Федорович був сумлінним учнем, що подобалося викладачам. Він був у них на доброму рахунку, а в 1938 році, закінчивши навчання, був направлений до згаданого театру. Виступи молодого актора обмежилися двома ролями. У кінематографі улюбленцеві глядачів пощастило більше.
Актор, образ якого став прототипом пам’ятника історичному персонажу

У 1953-54 роках цей актор зіграв три ролі у фільмах про героїчну історію нашого народу, у двох із яких він зіграв роль видатного флотоводця Федора Ушакова.
Дія першого фільму дилогії (“Адмірал Ушаков”) відбувається у роки правління імператриці Катерини II. Капітан імператорської яхти Федір Ушаков домагається дозволу про своє переведення на Чорноморський флот, який лише перебуває на стадії формування.
Далі у фільмі показано, як у 1783 році невеликий загін матросів та майстрів-корабелів висаджується в Херсоні, де на той час створено корабельню. У цей час південні кордони Росії охоплені епідемією чуми. Тут Ушакову доводиться не лише займатися зміцненням кордонів Батьківщини, а й придушувати бунт робітників, яких підбурює англійський шпигун.
Перед тим, як розпочати створення одного з найкращих флотоводців в історії, Іван Переверзєв прочитав велику кількість літератури про адмірала. Йому потрібно було до дрібниць зрозуміти образ його героя.
Пізніше сам актор згадував, що йому не було соромно за цю роль, яку він зіграв майстерно. За екраном залишилися моменти його спілкування з його ”командою матросів та офіцерів”, якою стали для нього актори. У періоди відпочинку між репетиціями та зйомками часто з ними спілкувався, налаштовуючи на потрібний лад. Тобто виходило, як на полі бою: морського чи сухопутного. У результаті ця роль відібрала в Івана Федоровича багато сил та енергії.

Через 15 років після виходу на екрани дилогії про адмірала Ушакова до Херсона приїхала група акторів на чолі зі Станіславом Говорухіним. Тут знімали День ангела. І знову Переверзєву дісталася головна роль – капітана корабля “Цесаревич”.
Творча група відвідала пам’ятник флотоводцю Ушакову. Заради жарту актор підійшов до пам’ятника, розгорнувшись профілем. Усі свідки цієї сцени були вражені подібністю актора і флотоводця: подібність фігур, зростання та виразу обличчя було разючою. Виявилося, що скульптор створив образ, подивившись фільм про Ушакова зі знаменитим актором. Але схожість була не випадковою, ще й тому, що обох ріднила пристрасть до моря та кораблів.