Кадри з Херсонщини у кліпах українських зірок: ТОП-3 пісень

Поки наші воїни ЗСУ захищають нашу країну на бойовому фронті проти російських окупантів, у тилу також вирує робота. Хтось розгортає активну діяльність на волонтерському фронті, інші – на фронті інформаційному. Не залишилися осторонь зірки вітчизняного шоу-бізнесу. В епоху трагічних для України днів вони складають нові пісні та знімають відеокліпи, щоб підтримати моральний дух співгромадян. Безумовно, ці роботи не записані у студіях. В них немає звичного для вітчизняних селебріті пафосу, професійних розкадрувань, яскравих костюмів та дорогої атрибутики. Але є значно більше: хроніка військових днів, жахливі кадри бомбардувань українських міст, мирні мітинги в окупованих населених пунктах, біль і страх українців, але водночас незнищенна віра у перемогу з бажанням жити у мирній країні. До цих робіт потрапила хроніка і нашої рідної Херсонщини. Докладніше про це читайте на сайті kherson.in.ua.

Переосмислення антивоєнної пісні Сергія Бабкіна

Відомий харківський поет, актор і композитор Сергій Бабкін написав пісню «Я солдат» понад 20 років тому. Таким чином, будучи у складі популярного гурту 5`NIZZA разом із Андрієм Запорожцем, музиканти вирішили дати свою відповідь на пафос пісні «Комбат» гурту Любе. Антивоєнна композиція у стилі реггі не просто зайшла багатомільйонній аудиторії фанатів харківського колективу, а без перебільшення стала їхньою візитною карткою. «Я солдат» на багато років закріпилася в ефірах провідних радіостанцій країни, а також у репертуарі більшості компаній, які співають пісні під гітару.

Тепер же з приходом війни Сергій Бабкін переосмислив композицію. Назва та музика змін не зазнали, а ось текст був фактично переписаний. Новий «Я солдат» – неофіційний гімн українських збройних сил. У ньому музикант співає, що наші воїни без жалю рватимуть ворогів, що ступили на рідну землю, а також згадує знамениту фразу воїнів острова Зміїний, яка прозвучала на адресу окупантів на російському військовому кораблі.

У кліпі Бабкін виконує пісню під гітару наживо. Крім цього, відеороботу доповнено кадрами із зруйнованими будівлями, випусками новин та кадрами з українських міст. Серед них є й епізод з мирного мітингу, проведеного в окупованій Каховці, де один із городян розгорнув на даху будинку культури жовто-синє полотнище на тлі сотень людей, що зібралися на центральній площі.

За кілька годин у YouTube кліп «Я солдат» набрав понад два мільйони переглядів. Якщо ви ще не бачили його, зробити це можна за посиланням.

Нове життя треку «Місяць» від Наталі Могилевської

Народна артистка України Наталія Могилевська виступає на сцені понад 20 років. Однією з перших композицій, яка принесла співачці широку популярність, став «Місяць». Написані українським поетом Юрієм Рибчинським слова Могилевська вирішила переосмислити. В оновленому тексті немає місця меланхолійній ліриці та романтичним зізнанням. Наразі «Місяць» формату 2022 року демонструє жах війни, яку принесла в Україну Російська Федерація. Але незважаючи на це, автор вірить у перемогу та настання миру. «Сльози даруєм Богу, віримо в перемогу, молимося, Україно, за мужніх твоїх синів», – наголошується у кульмінації пісні, яка закачується читанням молитви «Отче наш».

У кліпі «Я кажу ні жахливій цій війні» Могилевська також використала кадри, зняті у різних містах України. В ньому згадуються і мирні мітинги в окупованих населених пунктах Херсонської області.

Переглянути відеокліп можна за посиланням.

До речі, Наталія Могилевська, окрім запису пісень, намагається підтримувати моральний дух своїх співвітчизників живими концертами. Один із таких вона провела прямо у підземці столичного метро, ​​яке, на жаль, зараз служить бомбосховищем, а не за прямим призначенням. Так, захід був без музикантів. Так, співати доводилося, а капела. Але це було не головне. Головною була підтримка морального духу українців та віра у перемогу. І з цим завданням народна артистка України впоралася.

«Сльози на землі» від Олега Винника

Стопами своїх колег пішов і Олег Винник, який також презентував відеокліп із військовою кінохронікою. А саме – руйнувань, які зазнала Україна з моменту вторгнення на її територію солдатів Російської Федерації.

У перших секундах ролика глядач спостерігає гарні та барвисті кадри мирної країни. А потім – удари снарядів та ракет по мирних кварталах, жах та страх наших співгромадян.

«Сльози на землі» – не нова композиція Олега Винника. Він видав її у 2019 році. Але, за словами автора, вона дуже точно відображає той жах, який нині відбувається в Україні.

У кліпі автор використав хроніку з Києва, Харкова, Сум, Бородянки, Полтави, Житомира, Херсона, Нової Каховки.

Переглянути нову роботу Олега Винника можна за посиланням.

До речі, на цьому популярний співак не зупинився. Паралельно з цією роботою герой українських «вовчиць» презентував «трек, який зараз усім потрібний». Винник заспівав «Буде жити Україна», слова якої лягли на музику нашого Гімну. Ця композиція, на відміну від «Сльози на землі», не така меланхолійна. У ній спостерігається бадьорий ритм, бойовий дух, молитва за рідну країну та віра у перемогу.

Для довідки

Згадані композиції – далеко не межа серед нових робіт, які останніми днями представляють українські зірки. Так, лідер гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк, який з перших днів війни вступив до лав територіальної оборони, наживо виконав гімн воїнів УПА з автоматом в руках на фоні Софіївської площі (на фото). Також популярна співачка Христина Соловій випустила свою версію популярної пісні італійських партизанів «Bella Ciao», яку назвала «Українська лють».

Крім того, пісню «Я – Україна» презентувала Настя Каменських, «Запах війни» – гурт ТІК, «Буде весна» – Макс Барських.

Як бачимо, вітчизняні зірки шоу-бізнесу навіть у період війни знаходять час для творчості, формуючи для українців новий трек-лист. Як зазначають самі артисти, потрібно вірити у якнайшвидший наступ миру, після чого вони знову чекатимуть на своїх шанувальників у концертних залах відбудованих міст України. Ну а поки – бережемо себе і насолоджуємося вітчизняним контентом на віртуальних платформах.

Comments

.,.,.,.